Gotowe projekty domów

Gotowe projekty domów

Projekt domu to coś, co jeszcze do niedawna było wykonywane tylko na zlecenie klienta. W obecnych czasach projekty domów stały się produktem takim jak chleb czy samochód. Raz wykonane, sprzedawane są wielu klientom. Każdy z takich projektów ma odpowiednie podpisy i pieczątki, które są dowodem wykonania ich przez osoby uprawnione. Z takim projektem bez problemu można uzyskać pozwolenie na budowę, a przede wszystkim na podstawie projektu budować dom zgodny z najnowszą sztuką budowlaną. Bardzo wiele gotowych projektów domów można nabyć np. w sieci Internet. Czy zakup takich projektów gotowych ma sens? Gdzie je kupować, by było to rzeczywiście korzystne?

Projekt domu. Gdzie kupić?

Najrozsądniejszym miejscem zakupu takich gotowych projektów domów jest Internet. Plus zakupu w takim miejscu wynika między innymi z tego, że na stronach, gdzie sprzedawane są takie projekty, można nie tylko podejrzeć projekt domu, ale i wizualizację samego obiektu. Nie trzeba zatem wyobrażać sobie, jak dom będzie wyglądać czy też próbować wywnioskować to z rysunków technicznych. Na stronie internetowej biura projektowego sprzedającego gotowe projekty domów, znajdują się zdjęcia gotowych domów, wykonanych na podstawie identycznych projektów, a także grafiki domów, do złudzenia przypominające zdjęcia. Najciekawszą opcją jest jednak wizualizacja domu. Tak zwane zdjęcia 360 stopni czy też filmiki z wnętrz identycznych nieruchomości to szansa na obejrzenie przyszłego domu. Bardzo często też można odbyć tak zwany wirtualny spacer po wnętrzach domu, a także w ten sposób obejrzeć go na zewnątrz. To bardzo istotne, bowiem wtedy dopiero tak naprawdę wiemy jaki dom powstanie. Wirtualny spacer zaś to szansa zobaczenia tego, co chcemy zobaczyć, nie zaś wyłącznie tego, co mamy zobaczyć, by zainteresować się danym projektem.

Kupując gotowy projekt domu, warto zwrócić uwagę na wszystkie jego plusy i minusy. Czasami tak jest, że w pełni go akceptujemy i nie widzimy minusów. Taki projekt można kupować w ciemno. Jeśli jednak nie wszystko w nim nam się podoba, można poprosić o dokonanie zmian. Bardzo często drobne poprawki są bezpłatne. Nierzadko też sprzedający udziela zgody na dokonanie zmian w projekcie swojego autorstwa. Takie zmiany może nanieść na projekt każdy inny architekt.

Oczywiście nie wszędzie znajdziemy gotowe projekty domów, które nam się spodobają. Na wielu stronach internetowych sprzedawane są bardzo podobne do siebie projekty domów. To projekty typowo komercyjne, które mają spodobać się praktycznie każdemu. Są jednak strony, gdzie sprzedaje się niebanalne projekty. Projekty na podstawie których można zbudować dom bardzo nowoczesny, lub wręcz przeciwnie – stylizowany na stary. Możliwości projektowania nieruchomości jest niezliczona ilość, nigdy więc nie warto polegać na ofercie jednej firmy oferującej gotowe projekty domów. O wiele lepiej zapoznać się z ofertami co najmniej kilku takich firm I obejrzeć wszystkie oferowane I interesujące nas obiekty. Dopiero wtedy bowiem będzie można powiedzieć, że zakupiony projekt domu był najlepszym ze wszystkich przeanalizowanych I obejrzanych.

Cena

Kluczową w wyborze projektu jest również jego cena. Oczywiście wszystkie są dość kosztowne, jednak różnice w cenach mogą być znaczne. Chcąc zaoszczędzić, należy więc zapoznać się z ofertami wielu biur projektowych. Różnice w cenach projektów, sięgające kilkuset złotych nie są niczym nadzwyczajnym, zawsze więc warto porównywać ceny gotowych projektów domów w kilku miejscach. Należy tu jednak dodać coś jeszcze. zawsze są tańsze od projektów zlecanych architektowi do wykonania. Dzieje się tak z oczywistych względów. Gotowy projekt domu sprzedawany jest wielu osobom, może więc być tańszy. Projekt pod zamówienie trafia do jednego klienta. Architekt, chcąc osiągnąć zysk, musi zatem dyktować wyższą cenę. Ważne jeszcze jest to, że gotowy projekt dostępny jest natychmiast, więc szybciej można przystąpić do dalszych części budowy.

Podsumowując

Projekt domu to dokument, który po prostu można kupić, nie zaś zlecać jego wykonanie. Chcąc oszczędzić pieniądze i czas, należy się nad tym zastanowić. Dzięki takiemu zakupowi, budowa rozpocznie się szybciej, a jej całkowity koszt może być nieco mniejszy, bowiem gotowe projekty domów są dużo tańsze od projektów domów wykonywanych na indywidualne zlecenie. Owszem, może być tak, że w niedalekim sąsiedztwie powstanie identyczny dom, wykonany na podstawie takiego samego I też zakupionego projektu. Ryzyko takiej sytuacji jest jednak minimalne. Nawet jednak jakby się tak stało, nie zmieni to niczego w naszym postrzeganiu naszego domu I w radości z zamieszkiwania w nowo wybudowanej nieruchomości.

Dodaj komentarz