Jak uszczelnić okna?

Jak uszczelnić okna?

Okna są jednym z najsłabszych ogniw, jeśli chodzi o utrzymanie temperatury w pomieszczeniu. Pomimo zastosowania montażu termicznego, okna mogą nie być w 100% szczelne, szczególnie długo po zamontowaniu. Jak prawidłowo uszczelnić okna?

Przyczyny nieszczelności okien

Wycieki z ram okiennych nie zdarzają się bez przyczyny. To, co powoduje szczelinę, powinno decydować o tym, jak spróbujesz uszczelnić okno. Jakie są najczęstsze przyczyny nieszczelności okien? Nieprawidłowy montaż. Decydując się na wymianę okien, upewnij się, że firma jest rzetelna i sprawdzona. Pamiętaj tylko, aby nie wyrzucać rachunków i faktur, które otrzymałeś przy zakupie i montażu okien – większość firm oferuje kilkuletnią gwarancję, na którą możesz się powołać reklamując wadliwy towar lub złą obsługę. zużycie materiału. Zamykanie, otwieranie i blokowanie okien wpływa na elementy konstrukcyjne. Podkładki zużywają się najszybciej, ponieważ z czasem mają tendencję do wypaczania się. Pamiętaj więc o systematycznym przeglądzie stolarki okiennej, na przykład przed każdą wiosną. Zużycie uszczelki lub materiału uszczelniającego. Jeśli okaże się, że uszczelki w oknach są zużyte, jedyną możliwością jest ich wymiana.

Jak prawidłowo uszczelnić okna

Nowoczesne okna elewacyjne wykonane w technologii PVC i PVC dopełniają niemal każdy styl, zapewniając jednocześnie doskonały komfort termiczny. Niestety nawet tego typu okno jest podatne na przeciekanie wody. Winowajcą jest zwykle zła uszczelka, ale sam mechanizm domykający skrzydło też może sprawiać problemy. Czynnością, którą powinniśmy rozpocząć, jest dokładne przejrzenie całego okna. Przede wszystkim powinniśmy dokładnie przejrzeć i ocenić stan techniczny uszczelki okiennej. Jeśli ulegną zużyciu lub pękną, konieczna będzie ich całkowita wymiana na nowe. Korzystając z okazji można ją również wyczyścić zwykłym płynem do mycia naczyń i zakonserwować specjalnym środkiem do uszczelek. Jeśli to nie pomoże, należy zastosować bardziej drastyczne środki. Uszczelnianie okien plastikowych odbywa się zazwyczaj poprzez regulację mechanizmu zamykającego.

Wszystkie okna drewniane w apartamentowcach czy gdziekolwiek indziej mają specjalne trzpienie w ramie regulujące docisk uszczelnienia. Ich liczba może się różnić. Może być jeden, a może nawet trzech. Wszystko zależy od tego, kto robi okna. To samo dotyczy narzędzia, za pomocą którego będziemy obsługiwać mechanizm regulacji. Czasami wystarczą palce, innym razem potrzebne będą kombinerki, śrubokręt lub klucz imbusowy. Uszczelnienie okna następuje poprzez przesunięcie rygla o 90°, co zwiększa docisk skrzydła do ościeżnicy. Otóż to. Wystarczy zamknąć okno i gotowe. Zwiększa się nacisk na uszczelki i szyby pracują w tzw. trybie zimowym.

Dodaj komentarz