Nowoczesny obraz – najlepsza dekoracja na ścianę

Nowoczesny obraz – najlepsza dekoracja na ścianę

Choćbyśmy wybrali najpiękniejsze i najlepiej dopasowane do siebie meble, jeśli nie zaopatrzymy pomieszczenia także w jakieś dekoracje, będzie się ono wydawało puste i niedokończone. Wybór odpowiednich dekoracji jest więc kluczowy. Mamy w tym zakresie całkiem sporo dostępnych opcji, natomiast nieprzerwanie króluje klasyka, a więc wszelkiej maści obrazy.

W tym artykule chcielibyśmy jednak skupić się na jednej konkretnej kategorii obrazów, a mianowicie na na obrazach nowoczesnych. Czym one dokładnie są? W jakich domach i mieszkaniach sprawdzą się najlepiej? Na te i inne powszechnie spotykane pytania postaramy się odpowiedzieć szczegółowo poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym materiałem!

Nowoczesne obrazy – niezbędnik domów w stylu modernistycznym

Styl modernistyczny nie jest zupełnie nowy (jego historia sięga co najmniej lat 20 ubiegłego wieku), nie da się jednak ukryć, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat na nowo nabrał popularności. Szczególnie często spotyka się go w nowo budowanych domach i mieszkaniach. Z jednej strony jest to styl minimalistyczny, ale z drugiej kładzie on duży nacisk na elegancję. Nietrudno więc zgadnąć, dlaczego dobrze sprawdzą się w nim obrazy.

Jednak nie wszystkie. Najlepszym rozwiązaniem będzie nowoczesny obraz, a więc na przykład taki z motywami geometrycznymi, biało-czarnymi wzorami. Popularnym rozwiązaniem są też reprodukcje uznanych obrazów. Co jest w takim razie “nienowoczesnym” obrazem? Za taki można uznać na przykład typowy staropolski pejzaż, ale tak naprawdę granica jest bardzo rozmyta. Jest wiele sposobów, na które można urządzić mieszkanie lub dom w stylu modernistycznym i pewien kontrast w postaci takiego pejzażu też niekiedy może być dobrym rozwiązaniem.

Najważniejsze jest, aby myśleć całościowo, a więc nie skupiać się przykładowo tylko na kolorze ścian, ale też innych meblach i dekoracjach obecnych w pomieszczeniu. Warto zadbać o to, aby wszystko jak najlepiej do siebie pasowało (bądź przynajmniej się ze sobą nie gryzło).

Druk cyfrowy na płótnie – dlaczego jest dobrym wyjściem?

Obrazy nowoczesne to przede wszystkim obrazy wykorzystujące technikę druku cyfrowego na płótnie. Przy tego typu obrazach nie mamy do czynienia z typową ramą, a obraz jest “rozciągnięty” na całym płótnie, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca i prezentuje się bardziej modernistycznie.

Ta technika jest obecnie bardzo popularna z uwagi na jej trwałość i fakt, że pozwala ona na uzyskanie bardzo atrakcyjnych wizualnie dekoracji. Co więcej, obrazy tworzone przy jej pomocy są często znacznie tańsze niż takie malowane ręcznie.

Dodaj komentarz